قطعات سایبان 

سازه سایبان:

سازه سایبان فنری

-اسکلت سایبان فنری شامل قطعات آلومینیومی تهیه شده به روش دایکست و یا اکسترود می باشد . تمامی اتصالات در سازه فنری بوسیله پیچ و مهره انجام می گیرد .

-قطعات سازه فنری عبارتند از: بست نگهدارنده سایبان ، گیربکس ، یراق نگهدارنده گیربکس ، یراق تنظیم کننده شیب سایبان ، بازو ،قوطی اصلی استراکچر سایبان ، لوله بالا و لوله پایین

-قوطی استفاده شده در بازوی سایبان فنری به روش دایکست تهیه می شود . این قطعات اصلی ترین قطعاتی هستند که بعد از باز شدن سایبان به وضوح قابل مشاهده می شوند . بنا بر این چنانچه مشتری درخواست نماید روی این قطعات نیز قابلیت اضافه نمودن المان های تبلیغاتی وجود دارد . داخل این بازو از فنر جهت اعمال نیروی کششی به روکش سایبان و در نتیجه آراستگی ظاهری روکش سایبان استفاده می شود . بازوی سایبان فنری از دو قسمت تشکیل شده است که بوسیله قطعات مفصلی و سیم بکسل به هم متصل هستند .برای تنظیم شیب سایبان از یراق تنظیم کننده شیب سایبان و              استفاده می شود این قطعات به کمک پیچ هایی ، شیب مورد نیاز با توجه به نظر مشتری ، برای سایبان فنری را تنظیم میکند .

- برای اتصال لوله جمع کننده سایبان و قوطی نگهدارنده سایبان فنری از یراق نگهدارنده گیربکس استفاده می شود . 

• سازه سایبان کالسکه ای :

اسکلت آهنی : 

در اسکلت آهنی از لوله مبلی 25 میلی متری و پایه های پلاستیکی استفاده می شود . تغییر شکل در این سازه به روش سرد انجام می گردد و قطعات از طریق جوشکاری به یکدیگر متصل می شوند . اسکلت آهنی از مقاومت و استحکام بالایی برخوردار است . جهت اتصال پارچه بر روی این سازه ابتدا باید بر روی لوله عمل چوبکوبی انجام شده و سپس پارچه ها را بر روی چوب ها منگنه نمود .

                                                                                                        

اسکت آلومینیومی :

اسکلت آلومینیومی کور ه ای رنگ بوده در مقابل رطوبت و زنگ زدگی مقاومند ، از قطعات اصلی این اسکلت می توان به زانویی و پایه اشاره کرد. قطعات سازه آلومینیومی از طریق روش دایکست تولید می شوند در ضمن اتصال قطعات از طریق پیچ و مهره انجام می گردد .