سایبان مغازه چیست و از چه چیزهایی ساخته می شود؟

what is a shop canopy، سایبان مغازه

سایبان مغازه یک روکش ثانوی است که به قسمت خارجی دیواره‌های یک ساختمان متصل می‌شود سایبان مغازه معمولاً از کرباس تشکیل شده‌است که با فیبر اکریلیک، رشتهٔ پلی‌استر یا پنبه بافته شده‌است و همچنین می‌تواند از لایه ای از وینیل (vinyl) که بر روی الیاف پلی‌استر قرار گرفته‌است و روی سازه ای سبک از آلومینیوم، آهن، فولاد و احتمالاً چوب و مواد شفاف که برای پوشش سلول‌های خورشیدی در تابستان استفاده می‌شود ولی در زمستان باید اجازه دهد که نور تا حد ممکن از آن عبور کندکشیده می‌شود ساخته شده باشد. این ساختار با خرپا، سازه‌های فضا کار یا با چهارچوب پیکربندی می‌شود سایبان مغازه همچنین با استفاده از زیرسازه‌های آلومینیومی و روکش آلومینیومی ساخته می‌شوند.
این سایه‌بان‌های آلومینیومی وقتی استفاده می‌شوند که از سایه‌بان‌های پارچه ای نمی‌توان استفاده کرد مثلاً در جایی که بار سنگینی از جانب باد یا برف بر سایه‌بان تحمیل می‌شود.

سایبان مغازه را کجا نصب کنیم؟
مکان سایبان مغازه در ساختمان ممکن است بالای پنجره، درب، یا بالای پیاده‌ رو باشد با اضافه کردن ستون، سایبان تبدیل به کانوپی می‌شود که می‌تواند از فضای ساختمان فراتر رود مثلاً در ورودی یک هتل رستوران‌ها معمولاً سایبان مغازه را به قدری پهن انتخاب می‌کنند که قسمت قابل ملاحظه ای از فضای بیرون را بپوشاند تا مشتریان قادر باشند در فضای بیرونی شام بخورند، دور هم جمع شوند یا مهمانی بگیرند.
در ساختمان‌های تجاری، معمولاً اطلاعاتی روی سایبان مغازه نقاشی می‌شود اطلاعاتی از قبیل نام، نوع تجارت، و آدرس و در نتیجه مانند یک بیلبورد عمل می‌کند و همچنین سایه ایجاد می‌کند و از بادهای شدید جلوگیری می‌کند و حفاظی در مقابل باران و برف است. در مناطقی که هوای زمستانی دارند، بیشتر سایبان‌ ها در انتهای تابستان نیازی نیست که پایین آورده شوند، بلکه به همان صورت در کنار ساختمان آن‌ها را جمع می‌کنند و در طول زمستان به همین صورت باقی می‌مانند و برای چنین شرایطی طراحی و ساخته شده‌اند.