از معیار های انتخاب سایبان خوب هم برایتان نوشتیم و این که یک سایبان برقی مغازه تا چه حد می تواند حتی بر روی سودآوری آن هم موثر باشد. ویژگی هایی را برشمردیم که بیشتر فنی بودند، اما به راستی، زیبایی یک سایبان مغازه از ضروری ترین نکاتی است که باید برایش تصمیم گرفت.

یکی از انواع سایبان مغازه، سایبان کالسکه ای است. این نوع سایبان با ساز های آهنی شکل می گیرد. حالت باز شدهی سایبان کالسکه ای به صورت یک چهارم دایره است. سایبان کالسکه ای مغازه به دلیل شباهت آن به سایبان کالسکه های قدیم، به این نام شهره شده است.

مزایای یک سایبان کالسکه ای

یکی از ویژگی های این نوع سایبان مغازه، حالت کلاسیک آن است که برای برخی مشاغل خودش می تواند نوعی امتیاز به حساب آید. برای مثال، سایبان کالسکه ای برای مغازه هایی که نوع معماری و طراحی آن ها به شکل قدیمی است، بسیار مناسب و جذاب است. همچنین، مغازه هایی همانند گل فروشی، کافی شاپ، طلا و جواهرات، آنتیک فروشی نیز با سایبان کالسکه ای جلوهی خوبی می یابند.

اگر در انتخاب جنس و طرح یک سایبان کالسکه ای دقت شود، از این نوع سایبان مغازه برای مشاغل مختلف و حتی مدرن می توان بهره برد.

محدودیت ها و شرایط ویژه ی انتخاب یک سایبان کالسکه ای

carriage-canopy، سایبان کالسکه ای

باوجود زیبایی سایبان کالسکه ای، باید این را در نظر داشت که در برخی مواقع و با توجه به شرایط محیطی که مغازه در آن واقع شده است، بهتر است از انواع دیگر سایبان مغازه برای به دست آوردن حداکثر کارایی استفاده کنیم. به طور معمول از سایبان کالسکه ای برای ایجاد سایه هایی کوتاه استفاده می شود. این سایبان ها برای پنجره ها خیلی مفید میباشند. همچنین، اگر شرایط نورگیری و نوع مغازه به صورتی است که میخواهید دید وی ترین بهتر باشد، ممکن است با یک سایبان کالسکه ای به صورتی زیبا به این هدف خود برسید.

به مانند دیگر سایبانها، سایبان کالسکه ای را نیز می توان از نوع سایبان برقی انتخاب کنیم، شکل سایبان برقی کالسکه ای نیز مشابه نوع معمولی آن است. فقط در سایبان کالسکه ای برقی، موتور و تجهیزاتی برای کنترل آن به سایبان اضافه می شود.

به خاطر شرایط اسکلتی سایبان کالسکه ای باید بر روی کیفیت ارایه شده توسط تولید کنندهی این نوع سایبان مغازه حساس تر باشید. به ویژه اگر سایبان برقی مورد نظرتان باشد، این حساسیت نیز مضاعف خواهد شد. کیفیت تولید یک سایبان کالسکه ای باید به گون های باشد که با باز و بسته شدن آن، اسکلت سایبان شکل خود را از دست ندهد و زیبایی خود را حفظ کند.

جنس پوشش سایبان کالسکه ای

  • اگر تمایل دارید که طرح خاصی بر روی پوشش این سایبان چاپ شود، بهتر است جنسی را انتخاب کنید که کیفیت چاپ بر روی آن بالاتر است. این بالا بودن کیفیت چاپ تاثیر زیادی بر زیبایی ن هایی سایبان خواهد داشت.
  • پوشش سایبان مغازه علاوه بر زیبایی بصری، باید دارای دوام و مقاومت کافی در برابر شرایط جوی نیز باشد. برای انتخاب نوع پوشش سایبان مغازه می توانید از مشورت با فروشند های منصف نیز بهره ببرید.
  • قابل ذکر است برای داشتن حداقل بازشویی (70 سانتیمتر) ارتفاع نصب باید 270 سانتیمتر در نظر گرفته شود.
  • پارچه ترانزیت پارچه ترانزیت از تولیدات شرکت های ایرانیست که دارای روکش های متشکل از الیاف پلی استر و روکش یک رو پی وی سی است. پارچه های ترانزیت نسبت به روکش کره به دلیل صلبیت بیشتر استقامت کمتری (تقریبا نصف روکش کره) در مقابل نور خورشید دارد. پارچه های ترانزیت تن ها از یک طرف قابل شست و شو هستند.
  • پارچه کره: پارچه کره با داشتن الیاف پلی استر با روکش پی وی سی از یک سو عایق مناسب در برابر حرارت و گرما (مزیت الیاف پلی استر) محسوب می شود و از سوی دیگر مانع نفوذ آب (مزیت روکش پی وی سی) می گردد. روکش کره با داشتن سطح براق در انعکاس نورخورشید و ایجاد مقاومت در برابر اشعه های ساطع شده بسیار مفید است.

چاپ روی سایبان

برای چاپ سایبان کالسکه ای از دو روکش بنر 13 انس کره و ترانزیت درجه یک استفاده می شود. روکش ترانزیت از مقاومت بالاتر اما کیفیت چاپ پایین تری نسبت به روکش بنر 13 انس کره برخوردار است.

قابل ذکر است در چاپ سایبان کالسکه ای از روکش فلکس که حالت صلب و شکننده ای دارد استفاده نمی گردد چرا که روکش سایبان ها کالسکه ای در هنگام جمع شدن سایبان باید منعطف باشد.

نحوه محاسبه قیمت سایبان کالسکه ای

در محاسبه مستقیم سایه بان کالسکه ای دو سوال از مشتری پرسیده می شود:

1- حداکثر بازشوی مورد نظر شما چقدر است؟

حداکثر بازشو سایبان کالسکه ای 1.5 متر است.

2- دهنه مغازه چند سانت است.

بر اساس مقادیر دریافت شده از مشتری قیمت سایبان محاسبه می شود.

شرکت سایبان آریا، مشاوره رایگان در محل را ارایه می دهد.