توری سایبان (شید گلخانه) چیست؟ + مزایا و کاربرد آن

استفاده از توری سایبان یا شید گلخانه، به عنوان یک راهکار نوین، از جذب و انتقال نور بهره می‌برد و در عین حفظ خنکای محیط، گیاهان را از اثرات مخرب اشعه‌های مضر محافظت می‌کند. این تکنولوژی هوشمندانه، امکان فراهم‌سازی یک محیط مطلوب برای رشد و رونق گیاهان را فراهم می‌کند و همچنین به بهره‌وری آب و انرژی کمک می‌کند.
استفاده از توری سایبان یا شید در فضای گلخانه ای بسیار رایج است. این توری‌ها کمک می‌کنند تا میزان گرما و تبخیر آب در گلخانه تحت کنترل قرار بگیرد. توری سایبان، یکی از پر مصرف‌ترین توری‌ها در کشورمان است و محصولات گلخانه‌ای را از شدت تابش نور خورشید محافظت می‌کند. حضور توری سایبان در فصول گرم سال، به عنوان یک ضرورت محسوب می‌شود و مزایای زیادی برای گلخانه‌داران دارد.

توری سایبان چیست؟

توری سایبان یا شید گلخانه، یکی از انواع پوشش های پرمصرف است که با نام توری سبز سایبان نیز شناخته می‌شود. توری سایبان، یکی از ابزارهای حیاتی در عرصه کشاورزی و باغبانی است. توری سایبان، یکی از مهمترین ابزارهایی است که باغبانان و گلخانه‌داران برای مدیریت نور و حفظ رطوبت در محیط‌های کشاورزی استفاده می‌کنند. این تکنولوژی نه تنها به ما کمک می‌کند تا گیاهان خود را از تابش مستقیم خورشید محافظت کنیم بلکه اجازه می‌دهد تا میزان نور مناسبی را به آنها برسانیم. با استفاده از سایبان برقی حیاط، می‌توانیم به طور هوشمندانه نور را کنترل کرده و از شیدهای گلخانه به عنوان پوشش و محافظت در برابر اثرات مخرب اشعه فرابنفش نور خورشید استفاده می‌شوند.

مشخصات فنی توری سایبان

توری سایبان سقف برقی یکی از جدیدترین نوآوری‌ها در عرصه گلخانه‌داری است.

 • توری سایبان از جنس رشته‌های الیاف نازک پلی اتیلن با کیفیت بالا (HDPE) ساخته می‌شود که مقاوم در برابر اشعه ماوراء بنفش (UV) است.
 •  برای نصب توری سایبان از فنرها با جنس فولاد برای لاکینگ فنر استفاده می‌شود که در برابر ارتعاش‌های ایجاد شده در شید گلخانه مقاومت بالایی دارند.این توری‌ها انعطاف پذیری و مقاومت بالایی را در برابر شرایط مختلف محیطی فراهم می‌کنند.
 •  توری سایبان سقف یرقی دارای وزن بسیار سبک، نصب آسان باشد.
 • توری سایبان در سقف برقی، امکان تهویه را بهبود می‌بخشند و کیفیت و کمیت محصولات را افزایش می‌دهند.
 •  توری سایبان برقی حیاط قدرت روشنایی، دمای تابش، زاویه پراکندگی نور، میزان مصرف انرژی، عمر مفید و مقاومت در برابر شرایط محیطی متغیر را تنظیم میکند.
 •  قابلیت تنظیم شدت نور و زمان روشنایی نیز از مشخصات مهم این تجهیز محسوب می‌شود.
 •  برای نصب توری سایبان روی دیوار یا سقف، از لاکینگ‌ها که قالباً از جنس آلومینیم یا آلیاژ گالوانیزه هستند، استفاده می‌شود.

مزایای توری سایبان

به طور کلی، توری سایبان یک ابزار بسیار موثر و حیاتی برای بهره‌وری بیشتر و بهبود عملکرد در گلخانه‌ها است که به طور گسترده توسط گلخانه‌داران حرفه‌ای مورد استفاده قرار می‌گیرد. این تکنولوژی مدرن، گلخانه‌داران را در راه بهبود عملکرد و کاهش هزینه‌ها همراهی می‌کند، در نتیجه باعث تولید محصولات با کیفیت و قابلیت رقابت بالا می‌شوند.

 • توری سایبان به عنوان یک تکنولوژی اساسی برای مدیریت نور، حفظ رطوبت و کنترل دما در محیط‌های گلخانه‌ای مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 •  توری سایبان، امکان پوشش محافظتی برای گیاهان در برابر تابش مستقیم خورشید و افزایش کارایی نوری فراهم می‌شود
 •  استفاده از توری سایبان در مناطقی با آب و هوای گرم و خشک، ، به عنوان یک راهکار هوشمندانه، می‌تواند از مصرف انرژی کاسته و به بهره‌وری منابع آب کمک کند
 •  با استفاده از توری سایبان، می‌توانیم بهبودی محسوس در کیفیت و عملکرد محصولات کشاورزی ببینیم و در عین حال، به حفظ محیط زیست و استفاده بهینه از منابع طبیعی نیز کمک کنیم.
 •  این توری‌ها با مقاومت بالا در برابر شرایط محیطی نظیر طوفان، گرما، و بادهای شدید، امنیت و حفاظت لازم برای محصولات را فراهم می‌کنند. این تکنولوژی به افزایش کمیت و کیفیت محصولات کمک می‌کند.
 • استفاده از توری سایبان باعث بهبود عملکرد و درآمدزایی بیشتر برای گلخانه‌داران شود.
 • با استفاده از توری سایبان در سقف برقی، همچنین می‌توان به بهره‌وری بیشتری از فضای گلخانه دست یافت و هزینه‌های نورپردازی و خنک کردن محیط را کاهش داد.
 • توری سایبان علاوه بر محافظت از گیاهان در گلخانه ها، کاربردهای متنوعی دیگری مانند، ایجاد سایبان برای پارکینگ ها و آلاچیق ها، و سقف برقی استخرها دارد.
5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

پیمایش به بالا