روش های نگهداری از سایبان مغازه، مراحل شستشو سایبان مغازه

روش های نگهداری از سایبان مغازه برای جلوگیری از هزینه های مجدد تعمیرات یکی از دغدغه  کاسبان است. این سایبان ها معمولا به صورتی طراحی شده اند که نیاز به مراقبت بالا دارند. اگر استفاده صحیح از آنها انجام نشود پس از مدتی می شکنند و باید حتما تعمیر شوند. سایبان های برزنتی و بازویی به دلیل ظرافت بیشتر باید مراقبت بیشتری شوند. نحوه شستشو و نگهداری از سایبان در افزایش طول عمر آن تاثیر بسیار زیادی دارد. معمولا سایبان های فلزی دوام بیشتری دارند اما به دلیل ظاهر زیبای سایبان های برزنتی معمولا استفاده از سایبان های فلزی محدود تر است.

همچنین سایبان های برزنتی و پارچه ای استفاده بیشتری در زمینه تبلیغات دارند. در نتیجه گرافیک و طراحی روی آنها راحت تر انجام می شود. مهم تری روش های نگهداری از سایبان های مغازه مربوط به حرکت دادن آنها و تمیز کردن سایبان ها می باشد. امکان خرابی در زمان شستشوی سایبان ها بیشتر از سایر مواقع است. استفاده از انواع روش نگهداری سایبان مغازه به شما کمک می کند از سایبان ها در مدت زمان طولانی بیشترین استفاده را ببرید.

مدت زمان تخمینی مطالعه: 6 دقیقه

نگهداری از سایبان مغازه

سایبان ها وسایل بسیار کارایی در مغازه ها هستند. و زمانی که روی پنجره ها و درب قرار می گیرند به طور موثری از برخورد وانعکاس نور خورسید به داخل جلوگیری می کنند. استفاده از سایبان ها برای ویترین تمامی مغازه ها ضروری است. اما مهم ترین امر در افزایش طول عمر سایبان استفاده از روش های مخصوص نگهداری است. سایبان های فلزی و برزنتی دو دسته مهم از سایبان ها هستند که باید با استفاده از روش های مخصوص به صورت جداگانه مراقبت شوند. اگر این وسیله به درستی محافظت و نگهداری نشود به زودی دچار پارگی و ترک خوردن می شود. در نتیجه باید پارچه برزنتی آنها مجدد تعمیر شود.

شستشو سایبان مغازه

یکی از مهم ترین عوامل جلوگیری از پارگی و خرابی سایبان مغازه ها شستشو به موقع آنهاست. برای اینکار نباید از آب داغ استفاده کنید با استفاده از آب سرد و پودر لباسشویی می توانید به راحتی سایبان را شستشو دهید. اگر می توانید برای نگهداری از سایبان مغازه بهتر است از مایع شستشو دهنده لباس های حساس استفاده کنید.

به یاد داشته باشید نباید به جای استفاده از مایع لباسشویی از مایع ظرفشویی استفاده کنید. این مایع برای شستشوی برزنت بسیار قوی است و باعث پارگی و ترک خوردن آن می شود. بعد از اینکه سایبان را خیس کردید با استفاده از فورچه زبر می توانید سایبان را به طور کامل شستشو دهید. دقت کنید محلول شستشوی سایبان را دقیقا روی همان نقطه ای که فرچه را می کشید بریزید. همچنین فرچه را بدون استفاده از محلول روی سایبان نسابید. برای سلامت بیشتر سایبان بهتر است فرچه را به صورت دورانی روی آن حرکت دهید.

canopy maintenance، سایبان مغازه

نگهداری از سایبان برقی

همانطور که می دانید سایبان های برقی به جای سایبان های دستی روی کار آمده اند. حتی سایبان های پارچه ای و برزنتی به صورت برقی کار می کنند در نتیجه نکات نگهداری از این سایبان ها حائز اهمیت است. نگهداری از سایبان ها در طول ماه های سرد سال اهمیت بیشتری دارد. برای جلوگیری از یخ زدن سایبان ها باید به طور صحیح آنها را گرم کنید. تغییر دمای مداوم بر روی سایبان ها تاثیرات منفی دارد و باعث خرابی و کوتاه شدن طول عمر انها می شود.

به علاوه سایبان برقی در زمان بالا و پایین رفتن در معرض جسم تیزی قرار نگیرد هرگونه بطری مایعات نباید در اطراف سایبان برقی باشد. همچنین توجه کنید شی خاصی در زمان حرکت سایبان برقی جلوی آن را نگیرد. این سایبان ها با استفاده از گیربکس کار می کنند و در صورتی که شی مانع حرکت آنها شود گیربکس دستگاه آسیب می بیند. برای شستن سایبان برقی باید حتما از مواد شوینده خاص و پارچه مخصوص استفاده کنید. همچنین مراقب باشید مواد شوینده یا آب با بخش برقی آنها در تماس نباشد. استفاده از بعضی مواد نه تنها به بدنه سایبان آسیب می زند بلکه باعث لکه شدن سایبان ها می شود.

مراقبت از بدنه سایبان برقی

یکی از مهم ترین بخش های سایبان برقی که در زیبایی سایبان تاثیر بسیار زیادی دارد بدنه سایبان است. بروز آسیب های کوچک در بدنه سایبان ها با پیشرفت بیشتر همراه است. هرگونه آسیب به بدنه سایبان ها باید سریعا تعمیر شود تا هزینه های سنگین تر به بار نیاید.

جلوگیری از ایجاد دمای بالا در زیر سایبان مغازه

یکی از مهم ترین روش های نگهداری سایبان کرکره ای مغازه جلوگیری از ایجاد دمای بالا در زیر سایبان است. این سایبان ها دارای پارچه های مقاومی هستند. اما گرمای شدید به سرعت در آنها تجمع پیدا می کند و باعث آتش گرفتن برزنت می شود.

جنس پارچه سایبان مغازه

یکی از مهم ترین ویژگی های موثر در نگهداری سایبان مغازه، جنس پارچه انتخابی است. لذا اگر سایبان فنری یا سایبان برقی از پارچه های با کیفیت پایین انتخاب شود، بالطبع باید مراقبت بیشتری را نیاز دارد.

دلیل رنگ پریدگی و پوسیدگی سایبان ها در چیست؟

اکثر مواقع استفاده از مواد اولیه بی کیفیت موجب پوسیدگی زودهنگام و رنگ پریدگی سایبان می شود. استفاده از مواد اولیه مرغوب و نگهداری مناسب از سایبان باعث می شود پس از سالها استفاده نیز ظاهرا روز اول خود را حفظ کند.

چگونه می توان از سایبان به خوبی نگهداری کرد؟

برای نگهداری صحیح از سایبان های مغازه نکات زیادی را باید رعایت کرد. در این مقاله ما به طور کامل به بررسی موارد لازم برای نگهداری از سایبان پرداخته ایم که پیشنهاد می کنیم حتما آن را مطالعه نمایید.

Rate this post

دیدگاه‌ خود را بنویسید

پیمایش به بالا