سایبان فنری

سایبان فنری

سایبان فنری

سایبان فنری مغازه و ویژگی های لازم برای آن

در یک بعدازظهر تابستانی برای خرید به جایی رفتم که سایبان مغازه نداشت. ناخودآگاه تصمیم گرفتم هرچه زودتر آنجا را ترک کنم این احتمالا یک تجربه‌ی مشترک برای اکثر مردم است. شاید مغازه کولر هم داشته باشد، اما سایبان مغازه برای محافظت از شرایط دمایی محیطی نسبتا کوچک با نورگیری وسیع از ملزومات قطعی به حساب می آید.

یک سایبان مغازه از چند بعد برای صاحب آن ارزشمند است که در ذیل به آن می پردازیم:

  • اولین مزیت سایبان، راحتی خود مغازه دار و کارکنان آن است. که ساعت های طولانی در این مکان به سر می برند و تحمل فضایی با حرارت بالا یا نور شدید برای ایشان بسیار سخت است.
  • راحتی خریداران نیز حسن دیگری است ، که مشتری با آسودگی، انتخاب های مناسب و متعدد خود را انجام می دهد. علاوه بر این، یک سایبان مغازه خوب باعث می شود ، که هوای مغازه بر روی ذهنیت خریدار تاثیر منفی نگذارد. و مراجعات بعدی او را هم بتوانیم میسر کنیم.
  • همچنین، بعضی ازمغازه ها محصولاتی نظیر مواد غذایی یا محصولات آرایشی و بهداشتی ارایه میکنند که با نور مستقیم خورشید وگرما فاسد می شوند. یا ممکن است محصولاتی باشد، که نور و گرما، شکل محصول را دچار تغییر کند. این مشکلات را هم با استفاده از یک سایبان مغازه مناسب می توان برطرف ساخت.
  • در فصول سرد به دلیل سرما از حضور در حیاط و بالکن امتناع ورزیده می شود، در صورتی که با نصب فقط یک سایبان مناسب در حیاط یا بالکن می توان از طبیعت در فصل پاییز و زمستان بهره برد.

ویژگی های یک سایبان مغازه خوب

سایبان مغازه در انواع و اشکال مختلفی وجود دارد. اما شاید چند ویژگی برای خوب بودن یک سایبان ضروری است. شاید اولین چیزی که الان به ذهن هرکدام از ما خطور می کند، برقی بودن سایبان است. دیگر زمانی که یک مغازه دار دقایقی را باید صرف باز کردن و یا بستن سایبان می کرد گذشته است. این کار علاوه بر زحمت آن، باعث می شد تا در لحظاتی که مغازه دارای مراجعه کننده است، امکان پذیر نباشد و حتی دقایقی طولانی به تاخیر بیفتد که گاهی باعث ناراحتی مشتریان و یا فاسد شدن محصولات می شد.

هر سایبان برقی خوب است؟

bouncy canopy، سایبان فنری

باید دقت داشت که یک سایبان برقی الزاما یک سایبان خوب نیست. در انتخاب یک سایبان برقی برای مغازه باید به نکاتی زیر توجه نمود:

  • سرعت و نحوه باز شدن سایبان
  • نوع منبع تغذیه ی آن
  • سیستم های فرمان جهت باز یا بسته شدن سایبان

با بررسی این موارد می توانید انتخابی مناسب داشته باشید که در نهایت رضایت شما را به همراه داشته باشد. برای مثال، در صورتی که فعالیت شما در زمینه‌ی محصولاتی بسیار حساس باشد، میتوانید نوعی سایبان را انتخاب کنید که دارای حسگر (سنسور) جهت باز شدن باشد. در این صورت حتی با فراموش کردن شرایط نور و دما از سوی فروشنده، بازهم سایبان در زمان مناسب باز می شود و خسارتی به اجناس مغازه وارد نمی شود.

در صورتی که تمایل به خرید سایبان برقی داشته باشید، به جز شرایط گفته شده باید یک ویژگی دیگر را هم در نظر بگیرید: گارانتی این ویژگی شاید مهم ترین ویژگی یک سایبان برقی مغازه به شمار آید که البته این گارانتی باید معتبر نیز باشد.

به جز برقی بودن سایبان مغازه، نکات دیگری هم در شرایط مختلف باید در نظر گرفته شود. طول و عرض متناسب یک سایبان مغازه بسیار مهم است. برخی فقط به اندازه‌گیری طول فکر می کنند. این در حالی است که عرض سایبان نیز با توجه به ارتفاعی که در آن نصب می گردد و همچنین موقعیت نورگیری، برای پوشش دهی وی ترین و فضای مغازه بسیار اهمیت دارد. به طور مثال برای مغازه های با ارتفاع 3 متر بیشترین حالت بازشو سایبان برقی، حداکثر 3 متر است.

رنگ و طرح سایبان نیز موارد بعدی انتخاب شما می باشند که با توجه به سلیقه و نظر شما قابل تغییر است. سایبان آریا با تنوع محصولات خود، دایره ی انتخاب سایبان مغازه را برای شما گسترده ساخته است.

محاسبه قیمت سایبان فنری

قیمت سایبان فنری که شامل هزینه اسکلت، پارچه، ساخت و نصب است به صورت زیر محاسبه می گردد

انواع پارچه

پارچه کره

این نوع پارچه با داشتن الیاف پلی استر با روکش پی وی سی از یک سو عایق مناسب در برابر حرارت و گرما (مزیت الیاف پلی استر) محسوب می شود و از سوی دیگر مانع نفوذ آب (مزیت روکش پی وی سی) می گردد.

همچنین با داشتن سطح براق در انعکاس نور خورشید و ایجاد مقاومت در برابر اشعه های ساطع شده روکشی بسیار مفید برای سایبان های مغازه می باشد.

امکان شست و شو، بالا بودن مقاومت کششی و ماندگاری از ویژگی های مهم این روکش به حساب می آیند.

پارچه های کره در عرض 2 / 5 متر با ضخامت 18 انس و با وزن 610g / m2 عرضه می گردند.

پارچه نانو

یکی از دلایل موفقیت پارچه نانو در جذب مشتری، دارا بودن تنوع طرح و رنگبندی زیبا می توان بیان کرد. پارچه نانو جز روکش های ایرانی است. که تجربه نشان داده است ، برخلاف ادعای تولیدکنندگان این نوع روکش مبنی بر ضد آب بودن با اجتماع آب بر سطح آن امکان نفوذ آب وجود دارد.

پارچه فلکس

برای چاپ بر روی سایبان فنری روکش فلکس توصیه می گردد چرا که از کیفیت چاپ بالایی برخوردار است طول عمر این روکش را می توان بین 3 – 2 سال در نظر گرفت.

قابل ذکر است از جنس کره هم می توان برای چاپ استفاده نمود اما بدلیل داشتن هزینه بالا توصیه نمی گردد.

سایبان مغازه فنری و کالسکه ای
یکی از شیوه های تبلیغات محیطی استفاده از سایبان مغازه تبلیغاتی است کاربرد ویژه آن در سر در فروشگاه ها و مغازه ها می باشد که نه تنها محصولات را در برابر بارندگی، سرما و گرما محافظت می نماید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اسکرول به بالا